سخن روز /
مالکان بیش از 70 هکتار زمین
کشاورزان مالک بیش از 70 هکتار زمین می توانند کشت و صنعت تاسیس کنند.
1400/02/10
کشاورزان مالک بیش از 70 هکتار زمین می توانند کشت و صنعت تاسیس کنند.
مدیرکل دفتر نظام‌های بهره برداری گفت: متقاضیانی که دارای آب و حداقل 70 هکتار اراضی کشاورزی بوده می توانند جهت طی مراحل اخذ مجوز تأسیس کشت و صنعت به مدیریتهای تعاون روستایی استان خود مراجعه نمایند.
به گزارش دهقان نیوز، حمید زارع قنات نوی گفت: یکی از روش‌های نوین کشاورزی، توسعه کشت و صنعت است. مفهوم کشت و صنعت یعنی ادغام کشاورزی با صنایع وابسته که با این ترتیب ارزش افزوده مواد خام کشاورزی از طریق تبدیل، بسته بندی، عمل‌آوری، نگهداری و عرضه مستقیم به بازار، موجبات درآمد بیشتر برای بهره برداران به عنوان تولید کننده و صرفه بیشتر برای مصرف کننده می باشد.
وی اظهار داشت: با توجه به کوچک شدن اراضی کشاورزی و محدود شدن منابع آب در سطح کشور و همچنین ضرورت پرداختن به تشکیل زنجیره های تولید در سطح شرکتها، از سال 94، تشکیل شرکتهای کشت و صنعت خصوصی کوچک مقیاس به عنوان یکی از الگوهای نظام بهره برداری در دستور کار وزارت جهاد کشاورزی قرار گرفت و سازمان تعاون روستایی، موظف به تشکیل شرکت های کشت و صنعت خصوصی گردید. و از سال 94 تاکنون 6 شرکت کشت و صنعت کوچک مقیاس و مطابق با شاخص های یک الگوی نظام بهره برداری با سطحی معادل 3658 هکتار به ثبت رسیده که در مجموع موجب ایجاد اشتغال برای بالغ بر 1500 نفر شده است.
وی ادامه داد: در این شرکتها انواع محصولات زراعی، باغی ، دام و محصولات گلخانه ای تولید شده و در همان مجموعه فراوری و بسته بندی می شوند.
وی افزود: بر اساس فرایند تعریف شده، متقاضیانی که دارای آب و حداقل 70 هکتار اراضی کشاورزی بوده و متقاضی تشکیل شرکت کشت و صنعت هستند می توانند جهت طی مراحل اخذ مجوز تأسیس کشت و صنعت به مدیریتهای تعاون روستایی استان خود مراجعه نمایند
تعداد مشاهده خبر29 بار
تصاویر مرتبط


RatingTitle
:0 :0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
Powered by DorsaPortal